Május 2-án tarthatja alakuló ülését az új Országgyűlés
Az Országgyűlés alakuló ülését legkésőbb május harmadikáig kell kiírnia a leköszönő köztársasági elnöknek.
Az Országgyűlés alakuló ülését legkésőbb május harmadikáig kell kiírnia a leköszönő köztársasági elnöknek.
Erdélyben 24 százalékkal nőtt a magyarországi választásokra leadott szavazatok száma 2018-hoz képest.
A választási vereség okairól, a kampányban elkövetett hibákról és az ellenzék előtt álló jövőről is beszélt a hvg.hu választási podcastjában, a SzavazóFülkében Hadházy Ákos, aki szerint “nincs olyan hatalom és olyan diktatúra, amire ne lehetne sikeresen politikai nyomást gyakorolni”, csak más eszközökhöz kell nyúlnia az ellenzéknek, mint eddig. A politikus a műsorban beszélt Gyurcsány és Márki-Zay felelősségéről és arról is, milyen receptet ne kövessen semmiképpen az ellenzék.
Thomas Rabe vezérigazgató szerint még Orbán Viktor újraválasztása sem fogja megfélemlíteni a helyi leányvállalatot, az RTL Klubot. Az orosz üzlet ezzel szemben már régen megszűnt.
Pest 2-es számú egyéni választókerületének győztese Facebookon reagált Boris Kollár állításaira.
Akadnak olyan választókerületek, amelynek szavazóköreiben a trenddel ellentétes eredmények születtek: a Fidesz letarolta körzetben ellenzéki, ellenzéki körzetben kormánypárti kakukktojást is találtunk.
Fájon száz százalékot kapott Demeter Zoltán, a Fidesz jelöltje.
Civilként nézte a 2022-es választási kampányt a kommunikációs tanácsadással foglalkozó Juhász Péter. Az Együtt korábbi elnöke úgy véli, hogy az ellenzéki pártvezéreknek le kellene mondania, a képviselőknek pedig nem lenne szabad részt venniük a parlamenti munkában.
A Jobbik egykori szerepét is megörökli a parlamentbe bejutó Mi Hazánk: a tőle jobbra álló pártot korábban is lakmuszpapírnak használta a kormánypárt, és ez ezután is így lesz. Sok más mellett a „gyermekvédő” népszavazás és az orosz–ukrán háború kormányzati kommunikációjában is felbukkan a Mi Hazánk-szál. A Mi Hazánk – ellentétben a régi Jobbikkal – nem tűnik veszélyesnek a Fideszre nézve, a válság miatt várhatóan felerősödő radikális nézetek társadalmi elfogadottságát viszont remekül tesztelheti rajtuk keresztül a kormánypárt, és azokat az elemeket, amelyek „működnek”, le tudja másolni.
A párt döntését Ungár Péter jelentette be.
Élő adásban értékelte a választások eredményét az ellenzék miniszterelnök-jelöltje.